Karnitin – proč jej užívat

L-carnitin – je látka, která zintenzivňuje přeměnu tuků tím, že na sebe váže mastné kyseliny obsažené v tucích a umožňuje přechod mitochondrální membránou buňky, kde se z nich tvoří energie důležitá pro zlepšení funkce buněk. Tím je výraznější kvalita svalového výkonu, optimální funkce srdečního svalu a úbytek tělesné hmotnosti. Nezbytným předpokladem zlepšení účinku je pohybová aktivita a vhodná strava. Karnitin je v životě důležitý při dodávání energie do mnoha tělesných orgánů (srdce, svaly, játra a buňky imunitního systému), čímž zajišťuje jejich funkci. Je velice důležitý pro udržování zdraví a tělesné kondice. Kromě toho má Karnitin detoxifikační účinky, jelikož pomáhá z buněk ostraňovat meziprodukty metabolismu.

Karnitin je v těle důležitý pro

  • získávání energie z tuku
  • zajištění výdrže při sportech
  • podporu při rekonvalescenci
  • přísun energie do srdce a buněk imunitního systému
  • zabránění brzkého nástupu únavy při námaze
  • zvýšení fyzického výkonu

L – karnitin

Všechen přírodní karnitin je L-izomer. Směs L- a D-karnitinu nemá biologický účinek, D-karnitin je toxický.

Karnitin jako doplněk výživy

Karnitin je součástí mnoha spalovačů tuků, doporučuje se sportovcům i kardiakům k posílení srdce. Deficience se může vyskytovat především nedonošených novorozenců, nebo v důsledku dialýzy. Pak je vhodné podávat asi 600 mg denně (doporučená denní dávka).

Karnitin – formy

  • želatinové tobolky
  • klasické pilulky – dražé
  • tekutá forma – v lahvičkách nebo ampulích, většinou s příchutí

Creatin za super ceny. Kupujte kreatin v e-shopu Creatin-creatin.cz. Proteiny jsou základní stavební látkou lidského těla, ale tělo je umí použít i jako energii. Internetová online lékárna Extra-lékárna.cz, vám přináší léky za zdravé ceny. Kvalitní, levné sacharidy a gainery nabízí e-shop Sacharidy-proteiny.cz. Sacharidy je vhodné užívat ihned po tréninku.

Nabídka l-carnitinu v internetovém obchodě »


Reklama:


Levná horská kola nabízí eshop Levná-horská-kola.cz. Chirurgická ocel a šperky z chirurgické oceli za jedinečné ceny pouze v e-shopu Vyberšperky.cz. Moderní clip in vlasy ve tmavých i světlých odstínech. Twoo je nejrychleji rostoucím místem pro chatování, hraní her a seznamování se s novými lidmi. Jízdní kola, cyklistické a sportovního vybavení a doplňky.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!