L-karnitin pomáhá s nadváhou

L-carnitin je látkou tělu vlastní a je nepostradatelný při spalování tuků. Zajištuje transport mastných kyselin do elektráren buněk, kde jsou přeměněny na energii. Tato energie je k dispozici při vysoké dlouhodobější zátěži. Pro krátkodobou spotřebu energie se spalují cukry. Lidský organismus obsahuje asi 20 g L-karnitinu. Vysoký obsah je ve svalech, které musí hodně pracovat a spotřebují hodně paliva. V potravě se nachází v hovězím, jehněčím, skopovém mase. K jeho nedostatku může dojít u přísných vegetariánů. Tělo si však dokáže tuto látku vytvořit také samo. Syntetizuje se v játrech a v ledvinách z aminokyselin. Nedostatek karnitinu může mít nepříjemné důsledky pro metabolismus. Nespálené volné mastné kyseliny mohou v těle působit toxicky a navíc může nastat energetický deficit. K syntéze karnitinu je nezbytný vitamin C. Při jeho nedostatku vzniká svalová únava způsobená nedostatkem karnitinu. Pro pacienty trpící chronickým únavovým syndromem je L-karnitin základním terapeutikem. Podává se v množství 3 až 9 g denně. Podporuje detoxikaci těla, zvyšuje výkonnost buněk, zlepší se činnost imunitního systému. Zjistilo se, že výkonnostní sportovci, pokud užívají L-karnitin mají zvýšenou tělesnou výkonnost a zkracuje se jejich odpočinková fáze po tréninku. Tato látka je podobná určitým mediátorům v mozku a může chránit také proti duševnímu stresu. Někteří kardiologové používají karnitin k podpoře činnosti srdečního svalu u ischemické choroby srdeční.

Anabolizéry jsou založeny na bázi dusíku. Kloubní výživa se často používá v kulturistice. V dnešní době již seženete stimulanty v každé prodejně se sportovní výživou. Iontové nápoje je možné konzumovat i během výkonu.

Carnitin je velmi účinný v kombinaci s aerobními sporty jako je aerobic, nebo běhání. Kreatin monohydrát, creatin ethyl ester a kre-alkalyn. Proteinové tyčinky jsou super! Posilovací lavice Vám pomohou zvětšit svalovou hmotu, vytvarovat Vaše tělo, zlepšit fyzičku a zvýšit sebevědomí. Solární kosmetika je důležitá pro opalování v solárku. Bílkoviny jsou obsaženy v mase.

Nabídka l-carnitinu v internetovém obchodě »


Reklama:


Levná horská kola nabízí eshop Levná-horská-kola.cz. Chirurgická ocel a šperky z chirurgické oceli za jedinečné ceny pouze v e-shopu Vyberšperky.cz. Moderní clip in vlasy ve tmavých i světlých odstínech. Twoo je nejrychleji rostoucím místem pro chatování, hraní her a seznamování se s novými lidmi. Jízdní kola, cyklistické a sportovního vybavení a doplňky.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!